ZŠ Janovice nad Úhlavou : HALLOWEENSKÉ TVOŘENÍ - MŠ + VI. A

Halloweenské tvoření - MŠ + VI. A

Stalo se již na naší škole tradicí, že jednou či dvakrát za školní rok zveme k nám předškoláčky z janovické MŠ, abychom pro ně připravili nějakou zajímavou činnost. V minulých letech jsme s nimi vyráběli, sportovali, ale i jsme se je snažili zapojit do učiva matematiky, fyziky        a logiky. Cílem těchto akcí je návyk na školní prostředí. Většina z nich si zatím neumí představit, co je ve velké škole čeká, a tak alespoň tímto způsobem jim chceme ukázat, že se nemusí v budoucnu ničeho bát.

Letos – ve čtvrtek 31. října -  jsme jako první aktivitu zvolili výtvarnou výchovu. Ve spolupráci s dětmi ze VI. A si každý předškoláček vyrobil svou papírovou dýni. Děti jsme seznámili s českým svátkem Dušiček i anglickým Halloweenem. Všichni zúčastnění by měli vědět, kdo je Jack ó lantern. V závěru návštěvy školkáčci ještě navštívili třídu 1. A, aby věděli, jak to vypadá v opravdové učebně, aby se pozdravili s bývalými kamarády a naši prvňáčci se mohli pomuchlovat se svými oblíbenými paními učitelkami ze školky, na které se všichni moc a moc těšili.

Věřím, že se dětem u nás líbilo a rády se zase přijdou podívat. Velkou pochvalu posílám holkám a klukům ze VI. A za pomoc při vyrábění.

D Ě K U J I

Mgr. Štěpánka Hrachová