ZŠ Janovice nad Úhlavou : ŽIVOT A DÍLO LEONARDA DA VINCI

Život a dílo Leonarda da Vinci

Kdo by neznal známého génia, vizionáře a autora slavného obrazu Mona Lisa Leonarda da Vinciho! S pořadem věnovaným právě tomuto renesančnímu člověku k nám do školy přijeli ve středu 23. října 2019 herci z agentury Pernštejni z Pardubic.

Pořad vznikl k 500. výročí úmrtí L. da Vinciho. V první části byly děti (5. – 8. třída) seznámeny prostřednictvím krátkých scének s jeho životem a dílem. V druhé části si mohly prohlédnout reprodukce jeho nejznámějších obrazů a kreseb a hlavně modely některých jeho vynálezů, jejichž funkčnost si mohly i vyzkoušet.

Ivona Hromádková