ZŠ Janovice nad Úhlavou : PRAHA - EXKURZE - III. A, III. B

Praha - exkurze - III. A, III. B

Žáci 3.tříd v Praze

Jelikož jsme si letos v prvouce povídali o Praze, nebylo by toto učivo úplné bez návštěvy našeho hlavního města. Výlet jsme naplánovali na středu 9.října. Klatovská dopravní společnost nám na cestování poskytla patrový autobus. To bylo u dětí radosti!

V Praze pod starými zámeckými schody u hradu si nás vyzvedla paní průvodkyně a pochválila za to, že jsme přivezli hezké počasí / předtím tam hodně pršelo/. Pak následovala skoro tříhodinová prohlídka hradu. Viděli jsme Zlatou uličku, Vladislavský sál, nádvoří Pražského hradu, svatováclavský poklad a slyšeli jsme hodně dalších zajímavostí.

Příjemným zpestřením bylo setkání a povídání s policistkou hradní Policie, zhlédli jsme výměnu hradní stráže a máme spoustu dalších zážitků.

Dalším bodem našeho programu byla návštěva bludiště a rozhledny na Petříně. U zakřivených zrcadel jsme se úžasně nasmáli.

Výlet by nebyl úplný bez návštěvy občerstvení na Rudné. Domů jsme dorazili až za tmy, ale plni zážitků a dojmů.

Děkujeme moc čtyřem doprovázejícím rodičům a věříme, že si užili den stejně pěkně jako my.

Za všechny zúčastněné Ivana Burešová