ZŠ Janovice nad Úhlavou : JAK VZNIKLA KNIHA

Jak vznikla kniha

Jak vzniká kniha, to byl název besedy se spisovatelkou Martinou Bittnerovou, které se dne 2. října 2019 zúčastnili žáci 6. až 9. tříd. Paní Bittnerová poutavou formou seznámila děti s procesem, který je nutný absolvovat, aby spisovatel mohl vůbec začít psát a poté i zdárně knihu ukončit. Vysvětlila, že je to cesta zdlouhavá, že od nápadu, co psát, přes shromažďování informací až po konečnou úpravu textu může uplynout i více než rok. Svoje vyprávění pak uzavřela odpověďmi na zvídavé dotazy dětí.

Mgr. Ivona Hromádková