ZŠ Janovice nad Úhlavou : MIKROSKOPOVÁNÍ

Mikroskopování

V úterý 26. 11. jsme s 3. B úspěšně zakončili projekt mikroskopování ,  který probíhal od měsíce října. Žáci 2. – 5. tříd postupně navštívili učebnu přírodopisu, do které se obvykle poprvé dostanou až na druhém stupni. Přišli si vyzkoušet práci s mikroskopem. Podle možností si v každé hodině popovídali o meších, seznámili se s mikroskopem a potřebami k mikroskopování. Potom si připravili vlastní preparát lístku mechu měříku a pozorovali ho při různém zvětšení. Pokud zbyl čas, zkoumali ještě vlastní vlas nebo hotové trvalé preparáty. Mezi hodně žádané patřilo křídlo motýla, klíště a veš.

Chtěla bych pochválit všechny žáčky. Byli šikovní a práce s mikroskopem se jim dařila. Radost mi dělalo jejich zaujetí při pozorování i žádosti, aby mohli mikroskopovat déle. Za největší ocenění své práce považuji výrok jednoho z dětí : „To bylo  lepší než tělocvik.“

Děkuji paní učitelce Rožňové za nápad ukázat i dětem z prvního stupně, jaká zábava je přírodopis a nadchnout je pro bádání. Většina hodin proběhla pod jejím vedením.

Mgr. Turjanicová

Koordinátor EVVO