ZŠ Janovice nad Úhlavou : EXKURZE DO PRAHY - IV. A, V. B

Exkurze do Prahy - IV. A, V. B

„Tučňáci ve fraku“

Hezkých dnů babího léta využili žáci IV. A a V. B k poznávání pražských zákoutí.

V pátek 25. října jsme se všichni společně vydali do našeho hlavního města. Nejprve jsme se prošli po Karlově mostě. Následovala návštěva Rudolfina, kde jsme shlédli a především vyposlechli koncert České filharmonie s názvem „Tučňáci ve fraku“. Přesvědčili jsme se o tom, jak hudba dokáže zprostředkovávat emoce, a zjistili jsme, že vážná hudba nemusí být vždy jen vážná. Celým programem nás provázel herec Pavel Liška. Po koncertě jsme se vydali poznávat části historické Prahy. Po Zámeckých schodech jsme vystoupali k Pražskému hradu. Viděli jsme známá a historicky významná místa, navštívili jsme Katedrálu sv. Víta.

Cestu zpět jsme si zpestřili občerstvením na Rudné a pak už jsme mířili zpět k domovu.

Tato exkurze obohatila žákům znalosti o Praze, o níž se právě v hodinách vlastivědy učíme. Rovněž přinesla zážitky z poslechu nejznámějšího českého symfonického orchestru.

Třídní učitelky a paní asistentky tříd IV. A a V. B