ZŠ Janovice nad Úhlavou : MEZINÁRODNÍ DEN ZVÍŘAT - 2. STUPEŇ

Mezinárodní den zvířat - 2. stupeň

Dne 4. 10. 1226 zemřel zakladatel Františkánského řádu, svatý František z Assisi. Za svého života pečoval o opuštěná, nemocná a týraná zvířata. Proto je tento den stanoven jako MEZINÁRODNÍ DEN ZVÍŘAT.

Abychom si tento den připomněli, proběhla na naší škole soutěž pro žáky 2. stupně v poznávání živočichů. Vzhledem k horkému a suchému průběhu léta v posledních letech, jsme se zaměřili na vodní organismy, které jsou suchem nejvíce ohroženy.

Na nástěnce v učebně přírodopisu bylo vystaveno 15 vodních živočichů. Poznali byste je? Byli to: ledňáček říční, vážka ploská, užovka obojková, skokan zelený, komár pisklavý, ondatra pižmová, kachna divoká, vydra říční, volavka popelavá, trepka velká, čáp bílý, nitěnka obecná, lín obecný, potápník vroubený, štika obecná.

Všichni žijí na území ČR a o všech se učíme v hodinách přírodopisu. Přesto se bohužel nikomu z žáků nepodařilo určit úplně všechny správně. Chyb však nebylo mnoho. Každý, kdo se zúčastnil, se stal úspěšným řešitelem. Všichni poznali minimálně dvě třetiny zvířat a budou odměněni jedničkou, účastnickým listem a symbolickým dárkem.

Více nás mrzí, že se nezúčastnilo více dětí, protože nešlo o úkol nijak náročný a měli na něj téměř celý měsíc. Příští rok zkusíme živočichy vystavit na některé z nástěnek na chodbě v prvním patře, aby se za nimi mohli snáze jít podívat i mimo hodiny přírodopisu. Těšíme se na hojnou účast.

Blahopřejeme úspěšným řešitelům:

Jakub Majer, 9. A – 14