ZŠ Janovice nad Úhlavou : INFORMACE PRO STRÁVNÍKY

Cesta: www.zsjanovice.cz > Školní jídelna > Informace pro rodiče

Informace pro strávníky

V naší školní jídelně se připravují dva druhy jídel.
Od školního roku 2015/2016 bylo doporučeno ministerstvem zdravotnictví školním jídelnám, aby připravovaná jídla byla zaměřena na tzv. "zdravou" výživu (viz. kapitola "Informace-zdravá výživa"). Takže oba dva druhy jídel jsou zaměřovány tímto směrem. Jako doplněk jsou žákům připravovány zeleninové saláty, ochucené jogurty, tvarohy, mléka i kefírové nápoje. Žáci dostávají dostatek ovoce a syrové zeleniny.

Pokud dítě přihlásíte ke stravování, jednou z podmínek je zakoupení bezkontaktního čipu v hodnotě 125,-Kč.

Bezkontaktní čip se používá na objednávání a odhlašování stravy - www.strava.cz  Pokud je dítě nemocné, je možné první den oběd odebrat

do jídlonosiče, v dalších dnech buď odebírat obědy za plnou cenu 66 Kč nebo je nutné obědy odhlásit. V případě že žák není na další dny nemoci řádně odhlášen, je povinností zákonného zástupce uhradit tyto obědy v plné výší (finanční norma potravin plus režijní náklady oběda) za jeden oběd. Oprávněnost odběru dotované stravy podléhá státní kontrole. Tyto záležitosti jsou uvedené a vyvěšené na nástěnce ve školní jídelně – Vnitřní řád školní jídelny + webové stránky školy - školní jídelna.

Při ztrátě čipu je nutno zakoupit nový.

V případě, že nemáte možnost objednávat obědy přes internet (www.strava.cz) může být mladším dětem při objednávání obědů přímo ve školní jídelně nápomocna paní učitelka.

Finanční normativ potravin pro strávníky je odlišný podle věkových kategorií.

Pitný režim dětí – dopoledne si nosí děti své pití, k obědu se mohou napít dle potřeby /voda, ovocné čaje i neslazené džusy/.

Při docházce do ŠD je dětem pití zajištěno.

Přihlášení dětí ke stravování je podmíněno vyplněním přihlášky ke stravování. Přihlášení na nový školní rok probíhá v průběhu posledního měsíce školní docházky – nejpozději do 15. 8. (v důsledku čerpání zálohy na září). Ve výjimečných případech je možno děti přihlásit první den školní docházky. Tento den mohou být rodiče přítomni v jídelně při obědě společně s dětmi.

Vzhledem k dostatečnému množství podávané stravy, doporučujeme dávat dětem přiměřené svačiny, protože děti potom zbytečně oběd nedojídají a dochází tak

k zbytečnému plýtvání.

Doufáme, že pokud se u nás budou Vaše děti stravovat, budou spokojené a bude jim chutnat.

Jaroslava Polomisová, vedoucí ŠJ